Ermal Fejzullahu

Djali qe te do Lyrics Ermal Fejzullahu

Abspielen

Ermal Fejzullahu - Djali qe te do Songtext

Vers 1 :
Naten m'len pa gjum, per ty un mendoj
Dita me shkon mu sa her ty t'kujtoj
Se te pash un ty moj nga mendja sme hiqesh
Per ty me lshon zemra,shpirti po me digjet
Pse ti nuk kalon rruges si perpara
Qe ta sho fytyren dhe floket e bardha
E te buzeqesh njehere ne syt e tua
Syt e mi te thojn une ty te dua

Se un tjeter nuk dot du
Ti je veq per mu
Dua te kem un ty pran, me te dashuru

Raifere:
Ne sy do ta them
Te kam loqk o shpirti jem
Hajde ti me mu
Kam nje zemer me dhuru
Jeten do ta fal
Te me thuash veq ni fjal
Mos I thuaj jo
Kti djali qe te do

Vers 2 :
Naten m'len pa gjum, per ty un mendoj
Dita me shkon mu sa her ty t'kujtoj
Se te pash un ty moj nga mendja sme hiqesh
Per ty me lshon zemra,shpirti po me digjet
Pse ti nuk kalon rruges si perpara
Qe ta sho fytyren dhe floket e bardha
E te buzeqesh njehere ne syt e tua
Syt e mi te thojn une ty te dua

Se un tjeter nuk e du
Ti je veq per mu
Dua te kem un ty pran, me te dashuru

Raifere:
Ne sy do ta them
Te kam loqk o shpirti jem
Hajde ti me mu
Kam nje zemer me dhuru
Jeten do ta fal
Te me thuash veq ni fjal
Mos I thuaj jo
Kti djali qe te do
Teile diesen Songtext
Erklären
Okay
Durch weitere Benutzung dieser Webseite stimmst Du unseren Datenschutzbestimmungen zu