Beitragende Benutzer

 
+5
Chicca_88
Lyrics hinzugefügt
Etno Engjujt Album

Përjetësisht me ty Lyrics Etno Engjujt

Abspielen

Etno Engjujt - Përjetësisht me ty Songtext

Të thirra vetëm te tregoj se cdo gje mori fund
Harroje emrin tim , ditet tona
Une po shkoj dhe
Te lutem me fal
Cdo gje ishte gabim

Sonte me prek kujtimi per ty
Gjersa I vetmuar lagem ne shi
Ne keshtjellen e vjeter qe hesht
Bashk me erresiren , qytetin
Qe u mesuan me ne te dy

Zemer dua me ty edhe sonte
Nen driten e henes
Me dy gota te urojme dicka
Te flas , ti prek floket lehte
Ta kafshoj buzen lehte
Te jam perjetesisht I joti

Refreni ? vetem melodi pa kendim

Me kujtohesh ate natë vere
Me nje fustan te bardhe
Te lagur nga vala
E shtrire mbi trupin tim
Mi prekje buzet

Zemer nuk e di pse jam pa ty
Pse nuk jemi perseri bashk
Dikur kishim nje jete
Nje
Por fati ashtu deshti
Na ndau ne dy rruge

Refreni ? vetem melodi pa kendim

Vitet do te kalojne e shpresat vdesin ngadale
E une perseri do te jetoj
ne kujtimin per ty
Do te mbes ushtar I fortunes
Qe te deshti aq shumë dhe jetoi per ty

Neser me floke te thinjura
Do te kaloj afër vendeve
Ku u takuam te dy
Ku I shkruam emrat bashke
Dhe do te jem prap perjetesisht
I joti
Teile diesen Songtext
Erklären
Okay
Durch weitere Benutzung dieser Webseite stimmst Du unseren Datenschutzbestimmungen zu