Ermal Fejzullahu

Nje buzeqeshje Lyrics Ermal Fejzullahu

Abspielen

Ermal Fejzullahu - Nje buzeqeshje Songtext

Prap kete nate, ne mendje te kam
yjet dhe hena bashk me mua jan
prap gjumi nuk me merr
kete ndjejn se kisha asnjeher

Deshiroj te t'kem prane
duart ti prek e t'ledhatoj
t'perqafoj e t'shtrengoj
vertet kjo shprese me mban
sa te dua te tregoj

Nje buzeqeshje do ta gjej
tek une apo tek ti
nje shikim do ta rrembej
ne zemer ne thellsi
ti qesh kur te shikoj
t'afrohem une provoj
syri yte sikur me flet
nje fshehtesi duhet ta kete (2x)

Kjo nate, e bukur dhe e qete
mbrenda ne mua po lulezon
t'lutem rri dhe mos ike
e embel endrra do te jete
kur ti ne krahun tim pushon

Nje buzeqeshje do ta gjej
tek une apo tek ti
nje shikim do ta rrembej
ne zemer ne thellsi
ti qesh kur te shikoj
t'afrohem une provoj
syri yte sikur me flet
nje fshehtesi duhet ta kete (4x)
Teile diesen Songtext
Erklären
Okay
Durch weitere Benutzung dieser Webseite stimmst Du unseren Datenschutzbestimmungen zu